• تاریخ درج:1396/06/05
  • موضوع: اخبار دانشگاه
گزارش برگزاری کارگاه طراحی، تولید، بسته¬بندی و حمل¬ونقل مبلمان

مقدمه

مرکز علمی­ کاربردی طراحی و تولید مبلمان و دکوراسیون[1] در راستای رسالت دانشگاه علمی­ کاربردی و ارتباط بهتر صنعت و دانشگاه با همکاری شرکت زبرانو اقدام به برگزاری کارگاه­های آموزشی نموده است.

آگاهی و اطلاع از محصولات و خدمات خود و رقبا بسیار ضروری است و یک فروشنده غیرحرفه‌ای و تازه‌کار باید اطلاعات کافی در خصوص چیزی که می‌فروشد داشته باشد. در برخی موارد، محصولات و خدمات دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که حتی برخی فروشندگان باتجربه نیز از آن ویژگی اطلاع نداشته و یا از تاثیر آن بر فرایند فروش بی‌اطلاع هستند. مربی فروش به دنبال کشف این ویژگی‌ها در طی دوره ‌فروش است، آن‌ها را گوشزد و نحوه استفاده از آنان در معرفی محصول را آموزش می‌دهد. فروشندگی شغلی پرفشار است و به‌راحتی موجب ناامیدی و سرخوردگی آنها می‌گردد. آموزش فروش به‌عنوان ابزار تزریق انگیزه به فروشنده به‌کاربرده می‌شود، اگر دوره آموزش فروش به‌صورت کارگاه آموزشی برگزار گردد و تک‌تک فروشندگان مشارکت عملی داشته و مورد تحلیل عملکردی، رفتاری،گفتاری و علمی قرار گیرند، هر فروشنده از اهمیت نقش خود در سازمان و در تعامل با دیگر اعضای تیم فروش آگاه خواهد شد و از سوی دیگر، مدیران به میزان تمرکز تیم فروش بر اهداف و نقاط ضعف و قوت تیم خود اشراف پیدا می‌نمایند. ایجاد انگیزه در کارشناس فروش موجب افزایش بهره‌وری فروش خواهد شد. در همین راستا مرکز علمی کاربردی در مجموعه کارگاه­هایی که برگزار نموده است نظیر کارگاه مدیریت فروش و مشتری مداری و اصول علمی چیدمان فروشگاه­های مبلمان، کارگاه بعدی خود را بر اساس اعلام نیاز مخاطبین در حوزه طراحی، تولید، بسته بندی و حمل و نقل مبلمان برنامه ریزی و برگزار نمود.

         ضرورت برگزاری کارگاه آموزشی طراحی، تولید، بسته­بندی و حمل و نقل مبلمان:

-    آشنایی فروشندگان مبلمان با اصول علمی فرایند­های طراحی مبلمان

-    شناخت سبک های ملی و بین المللی مبل

-   شناخت علمی و دقیق مواد اولیه مورد مصرف در صنعت

-    آشنایی با فرایندهای تولید و مونتاژ مبلمان

-   بروزرسانی علوم در حوزه رنگ­ کاری و رویه­ کوبی مبلمان

-   شناخت و آشنایی به خط تولید مبل و تسلط در بیان مسائل تخصصی به مشتری

-  بررسی مکانیسم­ها، آسیب­ها و ویژگی­های بسته­ بندی، حمل و نقل و فروش مبلمان تا مقصد

 سخنرانان:

برای هر یک از 4 کارگاه­ها، از اساتید متخصص و مجرب در حوزه تخصصی آنها استفاده شد و به ترتیب از آقای مهندس مهری در کارگاه مبانی طراحی و مواد اولیه مبلمان، آقای دکتر ملکی در کارگاه فرآیند تولید، ساخت و مونتاژ مبلمان، آقای دکتر غلامیان در کارگاه اصول علمی رنگ­کاری و رویه­کوبی مبلمان و آقای دکتر علیزاده در کارگاه بسته­بندی و حمل و نقل استفاده شد.