امور فارغ التحصیلان

دانشجویان عزیز لطفا جهت دریافت گواهینامه موقت خود در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰صبح الی ۱۵ به امور دانش آموختگان (خانم رمضانی) مراجعه نمایند. در غیر این صورت تحویل گواهینامه ی موقت امکان پذیر نمی باشد.

همچنین قبل از مراجعه و یا تماس تلفنی با دانشگاه حتما از صدور گواهینامه موقت خود اطمینان حاصل نمایند. اسامی گواهینامه های موقت در قسمت (اسامی گواهینامه های موقت آماده تحویل ) موجود می باشد.

 در ضمن توصیه می شود دانشجویان عزیز در طول دوران تحصیل خود (خصوصا دانشجویان ترم آخر) یک بار به واحد دانش آموختگان مراجعه نموده و نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نمایند در غیر این صورت عواقب ناشی از به تاخیر افتادن صدور گواهینامه موقت (به دلیل نقصی پرونده ) به عهده دانشجو می باشد.

مدارک لازم جهت تحویل گواهینامه موقت:

۱ - یک تمبر ۱۰۰۰۰ریالی از بانک ملی ایران

۲ - دو قطعه عکس ۴/۳ رنگی زمینه سفید جدید جهت درخواست برای صدور دانشنامه ( عکس مربوط به بانوان الزاماً با حجاب کامل مورد تایید می باشد)

۳ - پرینت کد رهگیری از سایت دانشگاه جامع ( آدرس سایت داشگاه جامع:www.uast.ac.ir - سامانه های دانشگاه- سامانه ی دانش آموختگان- ثبت اطلاعات فارغ التحصیلان- پرینت اطلاعات)

۴ - اصل کارت دانشجویی دوره ی کاردانی و یا کارشناسی

۵-اصل دانشنامه كارداني براي تحويل دانشنامه كارشناسي

۶- اصل كارت پايان خدمت، معافيت دائم، اشتغال به تحصيل يا برگه اعزام به خدمت دوره ضرورت بدون مهر غيبت در مدت اعتبار آن و گواهي صادره از نيروهاي نظامي و انتظامي مبني بر استخدام در نيروهاي مذكور الزامی است.

سوالات متداول:

چه مدت زمان لازم است تا گواهی موقت صادر شود؟

پاسخ: ۳۰ روز بعد از اعلام همه نمرات توسط اساتید

 آیا مراکز موظف به صدور تائیدیه به تعداد دلخواه دانش آموختگان هستند ؟

پاسخ : خیر ، مراکز موظف هستند بعد از اتمام تحصیلات دانش آموختگان اقدام مقتضی برای صدور تائیدیه تحصیلی برای مقطع بالاتر محل تحصیل شخص و یک بار برای محل اشتغال شخص اقدام نماید .

 مدت زمان طی شدن تمام فرایند صدور تائیدیه تحصیلی چه مقدار می باشد ؟

پاسخ : به صورت عادی ۱۵ روز کاری از زمانی که دانش آموخته درخواست صدور تائیدیه اخذ شده از مقام استعلام کننده را تحویل مرکز محل تحصیل خود دهد و سپس تائیدیه تحصیلی صادر شده را تحویل گرفته و به مقام استعلام کننده برساند.

تبصره :

در صورتی که فرد دانش آموخته تمایل داشته باشد می تواند با هماهنگی مسئول دانش آموختگان مرکز محل تحصیل نسبت به ارسال پاسخ از طریق پست پیشتاز به مقام استعلام کننده اقدام نماید .

 پذیرش هرگونه نامه و درخواست تائیدیه تحصیلی به صورت دستی مخصوصاً توسط ذینفع خلاف ضوابط ومقررات میباشد، بنابراین خواهشمند است از اصرار بی‌مورد در این خصوص اکیداً خودداری گردد.

 نحوه اعلام و پیگیری گواهینامه موقت به چه ترتیب می باشد ؟

پاسخ : با توجه به بخشنامه های موجود مسئولیت هر گونه پیگیری اعلام مغایرت رفع مغایرت صدور گواهینامه موقت با مرکز محل تحصیل دانشجو می باشد .

 جهت دریافت ریز نمرات یا کارنامه کل به چه بخشی باید مراجعه نمود ؟ 
 الف:
            
در صورتی که مرکز محل تحصیل فعال است کارنامه کل از مرکز اخذ می شود .

 ب
            
 
در صورتی که مرکز غیر فعال و یا منحل شده می باشد از مرکز معین معرفی شده کارنامه کل یا ریز نمرات اخذ می شود
  ج: 
             
 
در صورتی که مرکز راکد شده است درخواست کارنامه کل یا ریز نمرات به صورت کتبی به بخش دانش آموختگان واحد استانی تحویل شود .

 در صورت مشاهده تاخیر در تهیه و ارسال گواهینامه موقت توسط مرکز از چه طریق باید رسیدگی شود؟

پاسخ : به صورت کتبی به ریاست مرکز گزارش داده و حداکثر ۱۵ روز کاری بعد نتیجه پیگیری شود .

 مغایرت مشخصات سجلی (شماره شناسنامه ، کد ملی ، نام پدر ) که روی گواهینامه موقت اشتباه است چگونه باید اصلاح شود ؟

پاسخ : اصل گواهینامه موقت به همراه تصویر (کپی) مستندات مانند شناسنامه یا کارت ملی به مسئول دانش آموختگان مرکز محل تحصیل و پس از پشت نویسی (ظهر نویسی) از نماینده مرکز تحویل گرفته شود .

 در صورتی که مشخصات شناسنامه ای یا سال تولد و... گواهینامه موقت صادر شده در سامانه سجاد اشتباه درج شده باشد برای رفع مغایرت چه باید کرد ؟

پاسخ : رئیس مرکز نامه کتبی به واحد استان تهران به همراه مستندات و از طریق چارگون (اتوماسیون اداری ) نیز با واحد استانی تهران طرح مساله شده و پس از اصلاح موارد در سامانه سجاد از طریق مرکز مطلع شود .

هر گونه پیگیری و مراجعه حضوری دانش آموختگان به واحد استانی ، مخالف مقررات بوده و مراکز باید در این خصوص پاسخگو باشد .

 در صورت مفقودی گواهی موقت برای صدور المثنی چه باید کرد ؟

پاسخ : تحت هیچ شرایطی گواهینامه موقت المثنی ندارد تنها با تکمیل فرم استشهادیه اقدام نمایند و تا زمان صدور اصل دانشنامه منتظر بماند.