اساتید محترم موسسات و مراکز آموزش علمی کاربردی استان تهران
 
موضوع: پیشنهاد انجام پروژه های کاربردی پژوهشی 
 
با سلام 
احتراماً به اطلاع اساتید و دانشجویان محترم می¬رساند دفتر پژوهش و فناوری واحد استان تهران در نظر دارد پیرو منویات مقام معظم رهبری در خصوص نام گذاری سال 1395 با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و سیاست های کلان دانشگاه در این حوزه پروژه های کاربردی پژوهشی را با هدف کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان با همکاری مراکز تعریف و عملیاتی نماید. لذا مقتضایان می¬توانند فرمت پیوست را تکمیل و در قالب فایل word به واحد پژوهش مرکز تحویل نمایند. بدیهی است شاخصه هایی چون اهمیت و ضرورت اجرای پروژه های پیشنهادی، هزینه اجرا، دستاوردهای کاربردی و فیزیکی و نیز وجود بازار فروش و تقاضا برای محصول مورد نظر، از ملاک های اصلی ارزیابی خواهد بود. نمونه هایی از حوزه های مدنظر در تعریف پروژه ها عبارتند از:  
   1- صنعت خودرو ( تولید موتور برقی، تولید خودروهای هیبریدی، کاهش مصرف سوخت، کاهش میزان آلایندگی و ...) 
   2- بهینه سازی مصرف انرژی (کاهش مصرف انرژی در اماکن عمومی، بهینه سازی مصرف آب شرب و ...)  
   3- صنعت بسته بندی 
   4- فناوری اطلاعات و ارتباطات (سخت افزار، نرم افزار، آموزش مجازی و ...)
   5- محیط زیست و کشاورزی(تولید، بسته بندی، بازاریابی بین المللی و ...)
   6- صنعت حمل و نقل عمومی (تاکسی، مترو، اتوبوس و ...)
   7- حوزه خدمات شهری (زیبا سازی شهری، بازیافت زباله، امکانات رفاهی شهری و ...)
 
مراکز متقاضی تعریف پروژه ها موارد زیر را مد نظر قرار دهند:
    1- حوزه هایی که پروژه کاربردی در آنها قابل تعریف است صرفاً به موارد فوق محدود نمی شود و مراکز می توانند حسب مورد و توانایی اساتید و دانشجویان و نیز ماموریت مرکز          در حوزه های دیگر نیز پروژه تعریف نمایند. 
    2- مراکز می توانند به منظور هم افزایی و افزایش فعالیت های گروهی، با چند مرکز دیگر تعامل داشته و به صورت مشترک پروژه تعریف کنند.
    3- انجام فعالیت های پژوهشی کاربردی علاوه بر آن که در رتبه بندی مراکز تأثیر بسزایی خواهد داشت، در بحث گسترش و ارائه دوره ها به مراکز نیز به صورت ویژه مد نظر              خواهد بود.
 
 
واحد پژوهش مرکز علمی-کاربردی
طراحی و تولید مبلمان و دکوراسیون