امور بین الملل

تحقق افزایش کیفیت و استاندارد آموزشی با بین المللی شدن دانشگاه

بین المللی شدن دانشگاه‌ها سبب افزایش استانداردهای آموزش و تحقیق شده و کیفیت علوم را ارتقا می‌دهد.اگر برای آینده فکری نکرده و برنامه‌ای نداشته باشیم به طور حتم آینده برای ما دیکته خواهد شد سیاست‌های ما نیز بر اساس برنامه توسعه بوده که برگرفته از راهکارهای برنامه پنجم جهانی به شمار می‌رود.
در راستای تحقق این هدف دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه مارکونی ایتالیا در رم با امضاء توافقنامه ای قدم اول جهت یک همکاری همه جانبه فی مابیت 2 دانشگاه را برداشتند.
متن این توافقنامه به شرح زیر می باشد:

تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی

این تفاهم نامه در تاریخ 15 اکتبر 2014 میلادی برابر با 23 مهر ماه 1393 در زمینه همکاری هایعلمی و آموزشی فی مابین Univesita degli studi guglielmo marconi که در این تفاهم نامه دانشگاه مارکونی - USGM نامیده می شود به آدرس Rome,Italy-via plinio,44 و نمایندگی رئیس دانشگاه آقای پروفسور الساندرا بریگانتی و دانشگاه علمی کاربردی طراحی و تولید مبلمان و دکوراسیون ایران که در این تفاهم نامه دانشگاه علمی کاربردی- DPFD نامیده می شود  به آدرس ایران تهران خیابان دکتر فاطمی پلاک 333 با نمایندگی رئیس دانشگاه  آقای دکتر فاضل لاریجانی منعقد می گردد.

اهداف و حوزه همکاری :

با توجه به اینکه دانشگاه ها برای فعالیت های پیشرفته و توسعه یافته برای آموزش های علمی و حرفه ای نوین بر اساس برنامه ریزی، مدیریت و مدل های آموزشی شکل گرفته اند، بدین منظور برای آموزش های حضوری و غیر حضوری ( ONLINE ) بین دانشگاه مارکونی USGM و دانشگاه علمی کاربردی DPFD تفاهم نامه زیر منعقد می گردد:

 1.  دانشگاه علمی کاربردی طراحی و تولید مبلمان و دکوراسیون ایران DPFD به عنوان نماینده انحصاری دانشگاه مارکونی USGM در ایران فعالیت خواهد نمود.

 2.  برگزاری دوره های مشترک بلند مدت و کوتاه مدت با بهره گیری از اساتید دانشگاه در ایران،

 3.  برگزاری دوره های مجازی (ONLINE) برای دانشجویان در ایران بر اساس طرح درس های دانشگاه USGM .4
 4.معرفی دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه USGM

.5 برگزاری دوره های میان رشته ای و طرح های مشترک پژوهشی و آموزشی در حوزه کارآفرینی و نوآوری، 
.6 تقویت فعالیت های آموزشی و پژوهشی از طریق همکاری های فنی، تجهیز، بازدیدهای علمی و سایر کمک های لازم .

 7.  مبادله اساتید مورد نیاز طرفین .

.8 برگزاری سمینارهای مشترک آموزشی و پژوهشی .

 9.  دسترسی به منابع کتابخانه ای و تبادل نشریات و مطالب علمی.

تعهدات طرفین:

10. طرفین بر این باور هستند که اجرای توافقات مبتنی بر علاقه و در دسترس بودن منابع، فضا و امکانات دیگر می باشد.

11. بر اساس این تفاهم نامه برای اجرای هر یک از موارد، موافقت نامه و قراردادی جداگانه تنظیم، امضاء و مبادله می گردد.

12.  اگر نتایج حاصل از همکاری دو دانشگاه به اختراع یا طرح جدیدی منتج گردد، طرفین آن را به عنوان دستاورد مشترک در نظر می گیرند.

13.  هیچ یک از طرفین حق واگذاری حقوق و تعهدات ناشی از این تفاهم نامه را به صورت تمام یا بخشی از آن را به طرف ثالث ندارند.

نحوه ادامه همکاری :

14.  این تفاهم نامه از تاریخ امضاء و مبادله تا سال 3238 هجری شمسی برابر با 3738 میلادی معتبر می باشد.

15. طرفین توافق دارند که به صورت دوره ای فعالیت های انجام شده و پیشرفت های صورت گرفته را بررسی کنند و با هم فکری و توافق در خصوص اصلاح، تمدید یا فسخ تفاهم اقدام نمایند.

16. تفاهم نامه با هماهنگی و موافقت کتبی طرفین می تواند اصلاح گردد.

17.  هر گونه تجدید نظر و یا فسخ این تفاهم نامه تأثیری بر اعتبار و یا اجرای قراردادهایی که به صورت جداگانه به امضاء رسیده اند، نخواهد داشت.

 این تفاهم نامه، متشکل از 17 ماده، توسط نام بردگان در زیر، در تاریخ 15 اکتبر 2014 میلادی  برابر با  23 مهر ماه  1393 در تهران به امضاء رسیده است.